GUIDE STUDIO - studio stron internetowych
GUIDE STUDIO oferuje marketing internetowy, seo, tworzenie stron internetowych, sklepów internetowych

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

czas czytania: 2,5 min

13.03.2021

 

W tym miejscu postaram się przybliżyć kwestię posiadania strony internetowej przez przedsiębiorcę. Sprawa wydaje się oczywista, jednakże nie do końca. Skąd takie stwierdzenie? Otóż internet aktualnie to również media społecznościowe oraz darmowe rozwiązania typu google bussines site.

 

 

Media społecznościowe mogą zastąpić stronę internetową?

 

Czy ograniczenie kontaktu z klientami można ograniczyć do kontaktu przez media społecznościowe? Odpowiadając na to pytanie na pewno można powiedzieć że obecność w mediach społecznościowych takich jak np. Facebook aktualnie jest niezbędna, stała się pewne rodzaju standardem. W tym miejscu w łatwy sposób można przedstawić aktualności z życia firmy, informacje o ważnych wydarzeniach, czy np. prowadzić sprzedaż produktów na żywo za pomocą transmisji live. I tu powstaje wątpliwość, skoro media społecznościowe zapewniają mi kontakt z klientami, może nie muszę mieć strony internetowej.

Oczywiście jest to indywidualne podejście każdego przedsiębiorcy ale warto zastanowić się jakie korzyści daje nam stworzona strona internetowa.

 

 

Korzyści z posiadania strony internetowej

 

Strona dla przedsiębiorcy jest przede wszystkim miejscem w którym można w dowolnej, wg własnego uznania formie zaprezentować swoją ofertę. Każda z usług może być opisana w sposób najbardziej przyjazny klientom. W odróżnieniu do strony na Facebooku czy innym medium społecznościowym, na własnej stronie ograniczeniem prezentacji jest tylko wyobraźnia decydentów oraz grafika który zaprojektuje stronę w odpowiedni sposób. Na pewno jest to istotna kwestia, ponieważ odpowiednia prezentacja usług przełożyć się możne na sukces pozyskania klientów, wobec tego powinniśmy kierować ruch internetowy właśnie w to miejsce. Czy to wszystkie korzyści?  Można by stwierdzić że to gówna korzyć, jest ich znacznie więcej, ale warto wspomnieć na pewno o:

 

 

• Korzyść centralnego miejsca informacji o firmie

Strona internetowa przedsiębiorcy powinna być miejscem centralnym, z którego powinniśmy kierować do pozostałych kanałów komunikacji właśnie takich jak media społecznościowe, być może do kanału YouTube albo bloga na którym można zapoznać się z fachowymi treściami.

 

 

• Korzyść SEO

Strona internetowa pomaga w pozycjonowaniu naszych usług w wynikach wyszukiwania. Dużo łatwiej prowadzić optymalizację pozycjonowania strony firmowej niż profilu mówiącego o naszych usługach w mediach społecznościowych. Na własnej stronie można stosować wszystkie techniki pozycjonowania jakie istnieją, natomiast w przypadku mediów społecznościowych lub darmowych rozwiązań stron typu google bussines site jesteśmy ograniczeni do założeń które wprowadzili programiści tej platformy.

 

 

• Korzyści dla kampanii reklamowej

Strona firmowa jest również miejscem do którego możemy kierować ruch z kampanii reklamowych takich jak Google Ads. Do strony internetowej możemy podłączyć także wszystkie strony typu landing page z informacją o naszej aktualnej ofercie którą chcemy wypromować.

 

 

Dla kogo niezbędna jest strona www?

 

Po co mi strona internetowa? Można powiedzieć, że wszystko zależne jest od charakteru prowadzonej działalności. Jasne jest np. że przedsiębiorca który zamierza prowadzić sprzedaż internetową własnych produktów potrzebuje strony do ich właściwej prezentacji wraz z funkcjonalnościami zamówienia. Firmy które prowadzą sprzedaż detaliczną innych producentów nie zawsze jej potrzebują, bo przecież są również portale aukcyjne takie jak Allegro, eBay itp. W zależności od prowadzonego asortymentu należy zdecydować czy w tym wypadku potrzebny jest "uszyty na miarę" sklep internetowy.

Jeżeli np. ktoś prowadzi niedrogi zakład fryzjerski, gdzie klientów pozyskuje głównie z ulicy lub z polecenia, nie musi posiadać profesjonalnej strony internetowej z ofertą, być może wystarczy tylko profil na Facebooku, na którym widoczne będą zdjęcia ciekawych fryzur lub filmiki pokazujące fryzjera w akcji. Jeżeli natomiast mały zakład fryzjerski będzie miał większe aspiracje do bycia siecią salonów fryzjerskich, na pewno przyda się dobrze wyglądająca strona przedstawiająca zakres usług oraz lokalizacje.

 

 

Podsumowanie

 

Strona internetowa dla przedsiębiorcy jest sposobem na nawiązanie kontaktu z klientami, jednak w niektórych przypadkach można się ograniczyć do profilu w mediach społecznościowych. Na pewno duże firmy, instytucje oraz przedsiębiorcy poważnie traktujący rozwój działalności muszą zdecydować się centralizację informacji o firmie poprzez zbudowanie profesjonalnej strony.

 

 

GUIDE STUDIO

Karol Bronarski

 

Warszawa | ul. Foksal

GUIDE STUDIO

Usługi wsparcia

Inne

wsparcie

systemy CMS

Misja

gwarancja

wielojęzyczność

FAQ

Wizja

bezpieczeństwo

hosting

Polityka prywatności

domeny

KONTAKT

Zajmuję się realizacją stron internetowych, sklepów internetowych, składem DTP książek i albumów.

Karol Bronarski

 

Web Developer & SEO/SEM Specialist

Założyciel GUIDE STUDIO

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

© 2021 GUIDE STUDIO