GUIDE STUDIO - studio stron internetowych
GUIDE STUDIO oferuje marketing internetowy, seo, tworzenie stron internetowych, sklepów internetowych
Najlepsze systemy zarządzania treścią oraz kreatory stron internetowych w 2021 roku

Najlepsze systemy zarządzania treścią oraz kreatory stron internetowych w 2021 roku

czas czytania: 2,5 min

26.07.2021

Systemy zarządzania treścią stały się bardzo popularnym narzędziem tworzenia stron internetowych. Popularność w ostatniej dekadzie zyskał Wordpress, Drupal, Joomla oraz inne CMS'y. Decydując się na wybór właściwego systemu zarządzania treścią należy wziąć pod uwagę wiele aspektów tak jak np.:

 

  • przyjazny interface
  • dostępność komponentów
  • bezpieczeństwo

 

 

Który system CMS wybrać?

W zależności od specyfiki naszej strony powinniśmy dopasować do niej odpowiedni system. I tak np. w przypadku stron gdzie bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie powinniśmy zwrócić uwagę na Drupala, jeżeli liczymy na dostępność wielu komponentów Wordpress z uwagi na swą największą popularność, przoduje w tym zakresie. Przyjaznego interface'u w wielu systemach raczej ciężko się doszukać, ale osoby dłużej pracujące z wybranym CMSem potrafią się przyzwyczaić do zaprojektowanych przez twórców widoków.

 

A może lepszym wariantem jest kreator stron www?

Od pewnego czasu coraz bardziej popularne stały się tzw. kreatory stron www. Jest to nic innego jak wspomniany system zarządzania treścią ale zbudowany w taki sposób aby użytkownik systemu z łatwością mógł stworzyć własną stronę korzystając z udostępnionych w systemie narzędzi do projektowania. Dobry kreator stron www pozwala w krótkim czasie uruchomić stronę wypełnioną treścią jaką chcemy przedstawić w atrakcyjnej formie.

 

Jaki powinien być kreator stron www?

Czy powinien pozwolić użytkownikowi na projektowanie strony od podstaw tak jak to robi grafik czy pozwolić wybrać zaprojektowane przez grafika fragmenty z możliwością ich modyfikacji do własnych potrzeb? To jest kluczowe z punktu widzenia efektu końcowego, ponieważ nie każdy ma zdolności graficzne do projektowania, a zdarzają się również graficy którzy chcieli by mieć narzędzie do tworzenia stron z wieloma możliwościami.

 

Popularność kreatorów www w 2021 roku

W 2021 roku można zaobserwować coraz większą popularność kreatorów stron www. Większość z nich dostępna jest dla użytkownika końcowego w ramach subskrypcji rocznej lub miesięcznej. Wybierając tego typu rozwiązanie godzimy się na korzystanie z oprogramowania, którego instancja znajdują się na serwerze autora systemu, natomiast bez żadnych problemów możemy wykorzystać swoją domenę do uruchomienia strony. Strona będzie działała zarządzana przez nas dopóki będziemy mieli opłaconą subskrypcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwości kreatorów stron www

Głównym atutem kreatorów stron internetowych jest swoboda tworzenia bez koniecznej wiedzy informatycznej. Najczęściej takie narzędzia jak np. Wix czy Editor X dostarczają gotowe elementy strony poprzez drag and drop (przeciągnij i upuść). Możemy skorzystać z gotowych szablonów, które bez problemu można przerobić do swoich potrzeb. Kreatory posiadają zazwyczaj wiele ciekawych funkcjonalności (więcej na temat funkcjonalności kreatorów www). Kreator umożliwia zmianę tła, dodanie animacji oraz efektów przewijania. Bez trudu możemy dodać galerię zdjęć, filmów lub tekstu. Dostawcy oprogramowania oferują również możliwość skorzystania z wielu czcionek lub wykorzystania własnych. Kreatory zapewniają zgodność wyświetlania na urządzeniach mobilnych oraz funkcjonalności związane z pozycjonowaniem w wynikach wyszukiwania. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników udostępniana jest również możliwość wklejenia własnego kodu HTML. Bardziej zaawansowane kreatory umożliwiają również tworzenie sklepu internetowego, tworzenie formularzy lub zamówień w ramach planów subskrypcji.

 

Czy kreator jest lepszy od systemu zarządzania treścią?

Większość z powyższych funkcjonalności kreatorów dostępna jest również w systemach zarządzania treścią, ale najczęściej poprzez zainstalowanie dodatkowej wtyczki/komponentu, które dostępne są w formie płatnej licencji, rzadziej bezpłatnie. Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie oprogramowania dodatkowego w ramach systemu zarządzania treścią i produkt nie spełni naszych oczekiwań, najczęściej można zastąpić go innym. Dobrze zatem zanim zdecydujemy się na zakup dodatkowego komponentu do naszej strony z systemem CMS w pierwszej kolejności zaciągnąć opinii od innych użytkowników lub sprawdzić oprogramowanie korzystając z wersji testowej, jeżeli taka jest dostępna. Podobnie powinniśmy postąpić w przypadku chęci skorzystania z kreatorów. Najczęściej możemy wypróbować kreator w ciągu kilku dni i zdecydować później o dalszym korzystaniu.

 

Co w sytuacji gdy potrzebujemy kreatora stron www „uszytego na miarę”?

Może się zdarzyć, że po przeanalizowaniu dostępnych na rynku narzędzi do tworzenia stron internetowych, dodatków do systemów CMS, stwierdzimy że nie spełniają one naszych oczekiwań i chcielibyśmy rozwiązanie „uszyte na miarę” tzn. stworzone konkretnie dla nas. W tej sytuacji powinniśmy skorzystać z usług firmy która specjalizuje się w realizacji tego typu projektów informatycznych. GUIDE STUDIO oferuje rozwiązania przedstawione w kreatorach stron www oraz systemach zarządzania treścią. Wybierając usługodawcę dostarczającego kreator stron www uzyskuje się możliwość jego modyfikacji wg własnych potrzeb, czy też potrzeb klientów.

 

kreatory stron www

GUIDE STUDIO

Karol Bronarski

tel. 506 024 101

Warszawa | ul. Foksal

GUIDE STUDIO

Usługi wsparcia

Inne

wsparcie

systemy CMS

Misja

gwarancja

wielojęzyczność

FAQ

Wizja

bezpieczeństwo

hosting

Polityka prywatności

domeny

KONTAKT

Zajmuję się realizacją stron internetowych, sklepów internetowych, składem DTP książek i albumów.

Karol Bronarski

 

Web Developer & SEO/SEM Specialist

Założyciel GUIDE STUDIO

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

© 2022 GUIDE STUDIO