SKŁAD KSIĄŻEK

Wyklejka książki

 

Dużą rolę w odbiorze dobrze złożonej książki, a w szczególności wydania albumowego, odgrywa wyklejka. Stanowi ona o dodatkowe podkreślenie charakteru danej publikacji i najczęściej nawiązuje do okładki. Ważne jest aby dobierać odpowiedni motyw przewodni wyklejki, który odda właściwy przekaz odbiorcy. Tak samo jak to ma miejsce w przypadku okładki, dobrą praktyką jest opracowanie kilku wersji do wyboru tej odpowiedniej.

Okładka książki

 

Bardzo często szata graficzna okładki stanowi wyznacznik dobrej sprzedaży, dlatego opracowanie dobrej okładki może pochłonąć dużą część czasu poświęconego na skład książki. Najczęściej powstaje kilka wersji, z której wybiera się wspólnie tą która najdokładniej oddaje charakter danej publikacji.

 

Skład książek

 

Skład książek jest również przedmiotem oferty mojego studia. Posiadam doświadczenie w dziedzinie składu książek oraz albumów o różnej tematyce. Dobrze odnajduję się w publikacjach biograficznych i dokumentalnych. Dziedzina sportu również nie jest mi obca. Staram się podejść indywidualnie do każdego wydania, starając się nie operować wcześniej wypracowanymi szablonami.

 

Koncepcja graficzna książki

 

Bardzo istotnym elementem, w dużej mierze, przeważającym szalę decyzji o zakupie danej pozycji wydawniczej jest odpowiednio dobrana i opracowana koncepcja graficzna. To w jaki sposób przedstawia się wizualnie publikacja, przyciąga lub odpycha potencjalnego odbiorcę.

 

Wycena składu książek

 

Zapraszam do kontaktu. Podczas spotkania mogę zaprezentować wybrane książki, których skład był realizowany przeze mnie. Wycena pracy związanej ze składem książki zawsze jest indywidualna, sporządzana w zależności od rodzaju publikacji.

Tekst książki

 

Istotnymi elementami książki jest okładka i wyklejka, ale najczęściej finalna wersja tych elementów powstaje na końcu składu książki, czyli po opracowaniu wnętrza, które stanowi tekst złamany z ilustracjami. To właśnie odpowiedni tekst jest esencją udanej publikacji, więc jemu trzeba poświęcić bardzo dużą uwagę. To w jaki sposób ułożony jest tekst książki, decyduje o tym czy dobrze ją będzie się czytało.

 

Dobranie czcionki

 

Odpowiednio dobrana czcionka powinna wprowadzić czytelnika w charakter wydania. W zależności od tematyki książki oraz wybranego charakteru graficznego, czcionka powinna podkreślać wybraną tonację, dlatego przedstawiam kilka różnych wariantów dobrania kroju czcionki wraz z rekomendacjami.

Skład książki "Szkice chopinowskie" - przykładowa rozkładówka
Inny przykład rozkładówki z książki o Henryku Sienkiewiczku
Fragment składu książki "Szkice chopinowskie"
Skład książki "Szkice chopinowskie" - przykład rozkładówki składu książki
Podgląd złożonych książek
Podgląd rozkłądówki składu albumo o golfie w Polsce i na świecie
Przykłądowa rozkłądówka skłądu książki o golfie
Jedna z rozkłądówek ze składu książki, przewodnika po świętach w Polsce
Przykłądowa rozkładówka z albumu o Henryku Sienkiewiczku
Przykłąd skłądu książki, przewodnika po kapliczkach
Przykłąd składu książki, przewodnika po świętach
Zajmuję się realizacją stron internetowych, sklepów internetowych, składem DTP książek i albumów.
GUIDE STUDIO konto facebook GUIDE STUDIO konto Google Plus BLOG GUIDE STUDIO

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

© 2018 GUIDE STUDIO

O STUDIU

 

GUIDE STUDIO

Karol Bronarski

 

miejsce spotkań:

Warszawa

ul. Foksal