SKLEPY INTERNETOWE

Tworzenie sklepów internetowych

 

Pakiet „e-Commerce” to oferta tworzenia sklepu internetowego wraz z konfiguracją metod wysyłki oraz metod płatności.  Przygotowany sklep internetowy może być samodzielnie przez Ciebie zarządzany za pomocą przyjaznego interface’u. Możliwe jest zarządzanie produktami, ich opisem, kategoriami, cenami i rabatami dla konkretnych grup klientów (możliwe jest zdefiniowanie również odbiorców hurtowych).  Złożenie zamówienia dla klienta będzie proste i intuicyjne, a po jego zatwierdzeniu wraz z wyborem metody wysyłki i płatności otrzymasz powiadomienie mailowe. Po wykonaniu czynności związanych z realizacją zamówienia możliwe jest powiadamianie klienta o zmianie statusu, dzięki czemu zdobędziesz wyższy stopień zadowolenia klienta, co jest obecnie czynnikiem bardzo często decydującym o realizacji kolejnych zakupów. W ramach pakietu „e-Commerce Premium” możliwe jest również wdrożenie systemu płatności ratalnej. Doradzam także w zakresie opracowania regulaminu zakupów.

Opis produktów

 

Opis produktów to jeden z najważniejszych elementów dobrze funkcjonującego sklepu internetowego. Bardzo ważne jest wprowadzenie opisu interesującego, zawierającego wszystkie istotne informacje, ale przede wszystkim oryginalnego. Powtarzanie opublikowanych wcześniej, przez inne sklepy, opisów produktów nie wpłynie dobrze na pozycjonowanie produktu w wynikach wyszukiwania. Właśnie dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań aby nasz opis produktów został przygotowany z najwyższą starannością, wzbogacony o dobre zdjęcia oraz klipy wideo. Dobry opis produktu to połowa sukcesu sprzedaży.

widok produktu sklepu internetowego
kategoria sklepu internetowego
kategoria sklepu internetowego
kategorie sklepu internetowego
zdjęcie sklepu internetowgo

Zdjęcia produktów

 

Dobry opis produktu musi być wzbogacony o dobre zdjęcia. Takie najczęściej dostarczane są przez producentów dla dystrybutorów. Dobrą praktyką jest wykorzystanie właśnie takich zdjęć. Jeżeli jednak masz zamiar podejść do zdjęć w sposób indywidualny, tzn. zrobić zdjęcia samemu lub zlecić ich wykonanie, może to wpłynąć na dobry odbiór twojej oferty na tle konkurencji.

Jak zdefiniować dobrze zrobione zdjęcia zdjęcia? Najprościej rzecz ujmując, przede wszystkim, powinny być przygotowane z użyciem profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W obecnych czasach dobre odzwierciedlenie można uzyskać nawet przy pomocy aparatu telefonicznego, ale wg mnie aby uzyskać dobry obraz produktu należy korzystać z bardzie zaawansowanego sprzętu, w szczególności z odpowiednich obiektywów do aparatów typu lustrzanka. Istotne jest białe tło oraz odpowiednie oświetlenie. Zalecanym uzupełnieniem sprzętu fotograficznego do fotografowania nie wielkich przedmiotów jest stół bezcieniowy, który pozwoli nam na wyeliminowanie niepotrzebnych cieni w obrębie produktu. W przypadku sprzedaży ubrań, konieczna może się okazać współpraca z modelkami/modelami, ponieważ ubranie na osobie wizualizuje w naturalny sposób jego krój. Twarz modelki/modela nie musi być pokazana. Istotne są zbliżenia na funkcjonalne rozwiązania produktu.

 

Kategorie produktów

 

Kolejnym bardzo ważnych elementem dobrego sklepu internetowego jest odpowiednie przygotowanie kategorii produktów. Zapewne robiąc zakupy w jakimś sklepie, do odnalezienia interesującego Cię produktu, posłużyła Ci kategoryzacja. W zależności od specyfiki sprzedawanych produktów, jak również ilości oferowanego asortymentu, należy stworzyć bardziej lub mniej rozbudowaną kategoryzację. To w jaki sposób będzie przygotowana kategoryzacja, wpłynie na łatwość, intuicyjność, poruszania się po sklepie.

 

 

produkt sklepu internetowego
produkt sklepu internetowego
produkt sklepu internetowego
produkt sklepu internetowego
produkt sklepu internetowego
produkt sklepu internetowego
realizacja płatności w sklepie internetowym
rodzaje płatności w sklepie internetowym

Metody płatności sklepu internetowego

 

Wspomniane wyżej zachowanie najwyższej staranności bezpieczeństwa sklepu internetowego odnosi się w dużej mierze do metod płatności. Obecnie najbezpieczniejszą metodą płatności internetowych są płatności przy użyciu zabezpieczonych mechanizmów dostarczonych przez operatorów systemów płatności takich jak np.: PayU, PayPal, Przelewy24. Operatorzy dbają o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa metod płatności. W śród nich można znaleźć płatność przelewem lub kartą kredytową. Zadaniem twórcy sklepu internetowego w tym wypadku jest integracja z narzędziami dostarczonymi przez operatora płatności. Operatorzy pobierają prowizję od każdej transakcji, na podobnych zasadach do realizacji transakcji przez terminal płatniczy. Inną formą płatności może być przelew tradycyjny ze wskazaniem numeru rachunku, na który należy wpłacić środki. Trzeba jednak pamiętać o tym żeby nie publikować na stronie sklepu internetowego numeru konta, ponieważ pokusą dla hakerów jest podmiana tego numeru.

 

Zamówienia hurtowe

 

Posiadam ofertę systemów zarządzania zamówieniami hurtowymi dla dystrybutorów. Wdrożony system pozwala na prowadzenie stanów magazynowych oferowanych produktów, dostępnych do zamówień dla odbiorców hurtowych. W ramach systemu zamówień hurtowych można ustawić grupy odbiorców z oddzielnie zdefiniowanymi poziomami cen. Po zarejestrowaniu zamówienia, odbiorca uzyska potwierdzenie zwrotne. Prowadzący hurtownię może zmieniać status realizacji zamówienia.

Metody wysyłki sklepu internetowego

 

Prowadząc sklep internetowy powinno się zadbać o najwyższy standard obsługi klientów również w zakresie dostarczenia przesyłki. Zamawiający powinien mieć wybór sposobu wysyłki. Powinien mieć możliwość wyboru wysyłki za pobraniem lub po uprzednio zrealizowanej płatności internetowej. Dosyć popularne są również wysyłki przy wykorzystaniu skrzynek odbiorczych (jak np. Paczkomaty). Konfiguracja metod wysyłki zawarta jest we wszystkich pakietach tworzenia sklepu internetowego.

wysyłka produktów sklepu internetowego

Promowanie produktów

 

Uzyskując wiedzę z analizy zakupów oraz popularności przeglądania, możesz pomyśleć nad prowadzeniem kampanii reklamowej dla wybranego produktu, lub gamy produktów. Szczególnie istotne jest promowanie produktów na które wzrasta zapotrzebowanie, tak aby osoba odwiedzająca sklep, już na stronie głównej widziała że oferujesz produkty aktualnie popularne. Możesz zaryzykować przedstawienie kampanii dla produktów rokujących i na jej podstawie stwierdzić czy wzrost udziału w sprzedaży zwiększa się. Kampania dla produktu musi przede wszystkim wskazywać korzyści jakie może osiągnąć konsument od danego produktu. Odpowiednie pokierowanie kampanią wpłynie na pozycjonowanie produktu zarówno w wynikach wyszukiwania, jak również w świadomości konsumentów. Reklama produktu powinna być „chwytliwa”, dlatego dobrze jest stosować łatwe w zapamiętaniu slogany. Całość powinna być ujęta w odpowiednio dobranej koncepcji graficznej.

promocja produktu sklepu
promocja produktu sklepu
promocja produktu sklepu
promocja produktu sklepu
promocja produktu sklepu internetowego
promocja produktu sklepu internetowego
promocja produktu sklepu internetowego
promocja produktu sklepu internetowego
promocja produktu sklepu internetowego

Landing page

 

Strona typu landing page wykorzystywana jest w szczególności do wspomnianych wcześniej kampanii reklamowych produktów. Na tej stronie znajdować się powinny wszelkie potrzebne informacje na temat produktu, oprawione w zachęcającą grafikę. Strona typu landing page powinna umożliwiać przejście na podstronę z możliwością dokonania zakupu, oraz ewentualnie do zapoznania się z innymi produktami tego samego producenta lub z tego samej kategorii. Przekierowanie na stronę typu landing page można wykorzystać również w postach dotyczących kampanii na portalach społecznościowych, co pomoże w uzyskaniu większego ruchu na stronie.

Newsletter z kampanią reklamową

 

Prowadząc sklep internetowy zdobywasz dane osobowe, które rzecz jasna trzeba chronić. Temu służą odpowiednie zabezpieczenia (więcej o zabezpieczeniach). Każdy klient twojego sklepu, rejestrując się w celu złożenia zamówienia, musi podać adres mailowy, dzięki czemu zapewnisz mu dobrą komunikację na każdym etapie realizacji zamówienia. Adres mailowy klientów możesz wykorzystać również do informowania o najnowszych promocjach. Przygotowaną wcześniej reklamę produktu możesz sformatować na potrzeby newslettera. Po otrzymaniu wiadomości mailowej, klient może być przekierowany na podstronę przygotowanej wcześniej kampanii (nazywa się ją landing page). Jeżeli natomiast klient nie będzie zainteresowany otrzymywaniem promocji, może wybrać odpowiedni przycisk, po wybraniu którego zostaną wprowadzone jego preferencje w systemie mailingowym.

Podpowiadanie innych produktów

 

Dobrym rozwiązaniem w sklepie internetowym jest prowadzenie statystyk zakupów oraz popularności wyświetleń. Dane te mogą posłużyć do informowania przeglądających zasób sklepu np. o: innych popularnych produktach z tej samej kategorii, innych produktach które zostały również kupione przez klientów kupujących przeglądany w danej chwili produkt. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje prawdopodobieństwo zwiększenia sprzedaży na podstawie poprzednio zarejestrowanych zdarzeń.

promocja produktu sklepu

 

 

Bezpieczeństwo danych sklepu internetowego

 

Bardzo ważnym aspektem podczas tworzenia strony internetowej sklepu internetowego jest bezpieczeństwo danych twoich klientów. Ponieważ z dniem 25 maja 2018 roku wchodzi w życie rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych (RODO), które ma na celu wyeliminować nieuprawniony dostęp do danych osobowych, bardzo istotne jest zwrócenie uwagi również na wszystkie metody zapewnienia bezpieczeństwa danych klientów sklepu internetowego. Systemy zarządzania treścią sklepów internetowych przeze mnie opracowanych są aktualizowane przez czas obowiązywania usługi serwisu gwarancyjnego. Dodatkowo tworzone są kopie bezpieczeństwa do kilku dni wstecz, umożliwiające odtworzenie całego serwisu sklepu internetowego w przypadku wystąpienia incydentu bezpieczeństwa.

 

 

Certyfikaty bezpieczeństwa dla sklepu internetowego

 

 Rekomendowaną metodą zabezpieczenia danych osobowych klientów sklepu internetowego jest wykorzystanie odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa, który będzie chronił w czasie rzeczywistym dane wszelkich transakcji sklepu internetowego, począwszy na rejestracji użytkownika, a skończywszy na realizacji płatności. Uwzględnienie wszystkich metod bezpieczeństwa wpływa na wiarygodność twojej strony w oczach twoich przyszłych klientów. Potencjalny odbiorca oferowanych przez Ciebie produktów będzie posiadał komfort psychiczny podczas dodawania przedmiotów do koszyka, będzie czuł się traktowany poważnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Integracja sklepu z porównywarką

 

W Internecie bardzo popularne stały się tzw. porównywarki cen, przedstawiające zestawienie ofert różnych sklepów dla danego produktu. Oczywiście nie zawsze należy konkurować ceną, ale obecność w porównywarce przekłada się również na widoczność, popularność twojego sklepu. Z tego względu dobrze jest zintegrować sklep z porównywarkami. Dzięki linkowaniu z porównywarek twoja strona zyska również na pozycji w wynikach wyszukiwania. (zobacz więcej na temat pozycjonowania)

 

 

 

Analiza zakupów

 

Statystyki zakupów mogą również podpowiedzieć Ci na jakie produkty należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki analizie zakupów możesz rozważyć np.: dla jakich produktów warto prowadzić magazyn, a które zamówienia realizować na zasadzie pre-order. W oparciu o analizę można stwierdzić:

• na które z oferowanych produktów zwiększa się zapotrzebowanie

• które produkty utrzymują stały udział w sprzedaży

• które produkty mogą rokować na zwiększony udział w sprzedaży

• oraz które definitywnie przestały się sprzedawać

Na podstawie powyższych faktów można podejmować kluczowe dla biznesu decyzje np. odnośnie ewentualnych inwestycji w produkty, które zwiększają udział w ogólnej sprzedaży oraz w te które rokują na zwiększony udział w sprzedaży. Analiza pomoże Ci w zdecydowaniu, w które produkty zdecydowanie nie należy inwestować, a także potwierdzi twoje przekonania dotyczące dbania o produkty utrzymujące stały, dobry udział w sprzedaży, dbania o tzw. dojne krowy.

 

 

Programy lojalnościowe

 

Posiadając bazę klientów oraz obserwując statystyki dokonanych przez nich zakupów, możesz wdrożyć program lojalnościowy. Możesz np. zachęcić klientów, którzy dokonują sporadycznych transakcji, do większej aktywności w zamian za większy rabat na realizację zakupów. Taki rabat możesz zaoferować w postaci kuponu z kodem rabatowym, który będzie np. obowiązywał przez określony czas.

Zajmuję się realizacją stron internetowych, sklepów internetowych, składem DTP książek i albumów.
GUIDE STUDIO konto facebook GUIDE STUDIO konto Google Plus BLOG GUIDE STUDIO

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

© 2018 GUIDE STUDIO

O STUDIU

 

GUIDE STUDIO

Karol Bronarski

 

miejsce spotkań:

Warszawa

ul. Foksal