PROJEKTOWANIE

STRON INTERNETOWYCH

Opracowanie szablonu graficznego strony internetowej

 

Wielu wykonawców stron internetowych korzysta z gotowych szablonów graficznych przygotowanych dla wybranego content managera, najczęściej darmowych, tak aby w prosty i szybki sposób zarobić. Zwykle zastosowanie takiego szablonu graficznego wiąże się z nieznacznymi zmianami, typu podmiana logotypu oraz zdjęć. Moje podejście do zastosowania odpowiedniej szaty graficznej jest całkowicie odmienne. Po ustaleniu zakresu planowanych prac, oraz zaznajomieniu się tematyką, przygotowuję projekt graficzny strony startowej, oraz projekt podstrony. Następnie po akceptacji projektu przez Zleceniodawcę, przystępuję do wdrożenia projektu dla konkretnego rozwiązania strony internetowej. Na etapie akceptacji, Zamawiający ma możliwość zasugerowania innych wariantów kolorystycznych oraz ogólnych rozwiązań graficznych w projekcie.

Projektowanie stron internetowych

 

Strona internetowa, podobnie jak książka, może być odebrana we właściwy tylko wtedy gdy ją się przyjemnie ogląda, dlatego bardzo ważnym elementem każdej strony, serwisu, jest odpowiednia szata graficzna, potocznie nazywana layoutem.

Materiały do opracowania projektu graficznego

 

Bardzo istotnym komponentem projektu strony internetowej są materiały, z których się korzysta. Oprócz tekstu, który zostaje opracowany we współpracy z Zamawiającym, odpowiednio dobranej kolorystyki, detali graficznych, priorytetowe są odpowiednio dobrane zdjęcia.

Zdjęcia w projekcie graficznym strony internetowej

 

W zależności od tematyki strony internetowej, konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranych zdjęć. Zdjęcia mogą być wykonane przeze mnie, dostarczone przez Zleceniodawcę lub pozyskane z banków zdjęć przeze mnie. W tym ostatnim przypadku , podczas doboru ważne jest zwrócenie uwagi na sposób licencjonowania, aby nie wykroczyć poza możliwości prawne wykorzystania. Wybór każdego płatnego zdjęcia dla projektu konsultuję z Zamawiającym, ponieważ mogą one wpłynąć również na cenę realizacji strony Internetowej. Często zastosowanie odpowiedniego zdjęcia w projekcie może przesądzić o skupieniu uwagi odwiedzających stronę, ponieważ szczegółowe przeglądanie stron internetowych zależne jest niejednokrotnie na podstawie odczuć wizualizacji.

MOJE PRZYKŁADOWE PROJEKTY ZNAJDZIESZ NA BEHANCE

Zajmuję się realizacją stron internetowych, sklepów internetowych, składem DTP książek i albumów.
GUIDE STUDIO konto facebook GUIDE STUDIO konto Google Plus BLOG GUIDE STUDIO

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

© 2018 GUIDE STUDIO

O STUDIU

 

GUIDE STUDIO

Karol Bronarski

 

miejsce spotkań:

Warszawa

ul. Foksal